5 Совети за брза промена на вашиот изглед, кои треба да ги применувате еднаш месечно

Loading...

Привремените мали промени можат многу да го подобрат вашиот изглед и начинот на кој другите ве гледаат.Привремените мали промени можат многу да го подобрат вашиот изглед и начинот на кој другите ве гледаат. Кога ќе одлучите дека е дојдено времето за промена, најдобриот и прв избор би требало да биде промената во вашиот изглед. Еве пет практични начини да изгледате свежо и убаво без да потрошите многу пари.
Најдете нова сенка и руменило
Новата сенка за очи и руменилото нема да бидат од голема корист ако незнаете како да ги користите правилно. Златно правило за шминката е дека таа постои за да го разубави лицето, да ги истакне убавите црти и да ги прикрие несовршеностите. Тајната е во тоа да изберете сенка која додатно ќе ги нагласи вашите очи, ви препорачуваме сенката да биде во неутрална боја(никогаш нема да погрешите со земјените нијанси). И руменилото е важно, бидејќи ги менува структурите на вашето лице. Одлучете се за светло руменило во боја на праска.
Дајте и нов облик на веѓите
Доколку се вашите веѓи премногу ретки или тенки, тогаш е време да направете нешто со нив. Можете тоа самите да го направите или во салон.

Сменете ја фризурата
Косата е премногу битна за еден изглед на секоја жена, бидејќи момчињата ги привлекуваат девојки со долга и убава коса. Ако сакате промена поврзана со косата, постојат две опции: можете да ја сменете фризурата и малку да ја скратите или продолжите со екстензии. Можете да пробате и со шишки кои додатно ќе го сменат вашиот облик и изглед. И другата опција е да ја смените бојата на вашата коса, секогаш кога ќе посакате да ја смените бојата на вашата коса, користете природни нијанси и секако посете експерт за таа  примена.
Нова насмевка
 Колку пати сме слушнале дека насмевката е таа што највеќе заведува. Белите заби навистина можат да направат огромна разлика, а модерните техники за избелување на забите се многу ефикасни и безболни. Ласерското избелување на забите е моментален тренд. Во случај да неможете да си дозволите професионален третман, купете паста за избелување на заби, таа ќе ги отстрани флеките и ќе му даде нов и свеж изглед на вашите заби. Добар трик за да ја истакнете белината на вашите заби е да користете кармин или сјај со црвена нијанса, така тие ќе изгледаат три пати побели.
Купете нов парфем
Мирисот на жените е многу битен кај мажите, но многу од жените не ни обрнуваат внимание на тоа и користат било каков парфем. Изберете парфем кој одговара на вашиот стил и изглед, без разлика што многу луѓе нема да го приметат тоа, суптината е вие да се чувствувате поинаку, а тоа е и целта. Вашиот парфем треба да зборува за вас и нанесувајте го на места каде што сакате да ве бакнуваат.Привремените мали промени можат многу да го подобрат вашиот изглед и начинот на кој другите ве гледаат. Кога ќе одлучи

loading...
Loading...