Дел Потро и Федерер во финалето во Базел

Во борбата за трофејот од турнирот во Базел фо финалето ќе се борат Дел Потро и Роџер Федерер.

Во полуфиналето Дел Потро го совлада Ричард Газгет во два сета, првиот го доби со резултат 6-2, вториот со ист резултат.

На другиот полуфинален дуел, Федерер во два сета го доби мечот со Метји, првиот со резултат 7-5, додека пак вториот со резултат 6-4.

Пронајдете не на следниве мрежи: