СЕХА: Вардар испушти победа во последните секунди

Вардарци во последните секунди на натпреварот промашија шанса за водство и победа на гостински терен со Нексе, нашиот претставник одигра нерешено со резултат 27-27.

Кај Нексе најдобар стрелец беше Игор Вујиќ со постигнати 6 голови, односно 6 од 11 обиди.

Кај Вардар најефикасен беше Влатко Јовчевски со постигнати 5 голови, односно 5 од 7 обиди.

Пронајдете не на следниве мрежи: