Неофицијално: Македонија го губи Аријан Адеми?

Еден од најголемите таленти во Хрватска по се се чини дека ќе биде повикан во сениорскиот национален тим на Хрватска, според информациите кои ги пренесува „Јутарњи“, Адеми се наоѓа во некои од плановите на селекторот на Хрватската репрезентација  Штимац.

Инаку Адеми имаше средба со претставниците од нашата фудбалска федерација и меѓудругото за „Велерњи лист“ изјави дека поголеми се шансите да игра за Македонија отколку за Хрватска.

Аријан Адеми е инаку прв братучед на Агим Ибраими, токму Ибраими е посредникот и човекот кој ја договорил средбата на Адеми со спортскиот директор на македонската репрезентација Петар Милошевски и со претседателот Илчо Ѓорѓиоски за време на гостувањето во Хрватска. (извор:„НоваМакедонија“)

Пронајдете не на следниве мрежи: