ПМФЛ Реми во Штип, Работнички ја „демолираше“ Ренова

Екипите на Брегалница и Вардар одиграа нерешено со резултат 1-1, Работнички со 3-0 беше подобар од екипата на Ренова, додека пак Дрита го изненади Металург совладувајќи го со 0-1 на гостувањето.

Резултати…

Металург-Дрита 0-1 (Нухиу 0-1  45’)

читајте пулс24

Брегалница-Вардар 1-1 (Маневски 0-1 60’, Наумов 1-1 76’)

Шкендија-Силекс 0-0

Работнички-Ренова 3-0 (Исени 1-0 7’, Најдоски 2-0 28’, Исени 3-0 64’)

Напредок-Тетекс 2-0 (Балажи 1-0 7’, Цветаноски 2-0 45’)

Табела…

1.       Турново 22

2.       Вардар 21

3.       Шкендија 21

Пронајдете не на следниве мрежи: