Дел Потро го освои Базел

Дел Потро го победи Роџер Федерер во финалето од АТП во Базел, мечот се играше во три сетови.

Првиот сет го доби Дел Потро со резултат 4-6, додека пак во вториот поуспешен беше Роџер Федерер со резултат 7-6, третиот и конечен го доби Дел Потро со резултат 6-7.

Пронајдете не на следниве мрежи: