Серена Вилијамс го освои Истанбул

Серена Вилијамс го освои ВТА Мастерс турнирот во Истанбул совладувајќи ја Марија Шарапова во два сета.

Првиот сет американката го доби со резултат 6-4, додека пак вториот го доби со резултат 6-3.

Ова беше нивен 12-ти дуел а Серена ја забележа десетата победа во меѓусебниот дуел меѓу нив.

Пронајдете не на следниве мрежи: