Давид Ферер ја освои Валенсија

Давид Ферер славеше на АТП турнирот во Валенсија победувајќи го во финалето Долгополов во три сетови.

Мечот се играше во три сета. Првиот го доби Ферер со резултат 6-1, додека пак вториот го доби Александар Долгополов со резултат 3-6.

Третиот и одлучувачки сет му припадна на Ферер со резултат 6-4 и шпанецот дојде до третата титула во Валенсија.

Мечот се играше еден час и 48 минути.

Пронајдете не на следниве мрежи: