Неверојатни факти за сексот

Loading...

Спермата е добра за кожата

Фасцинантен податок: Спермата е добра за кожата

Протеините во спермата имаат огормен ефект врз кожата. Кога спермата ќе се остави да се исуши,  испарувањето на водата зад себе оставаа протеини кои можат да помогнат да се намалат брчките. Иако ова може да биде одличен анти-стареење третман, лош е фактот што мора да се шетате со сперма на лицето.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проституција кај животните  

Фасцинатен податок: Некои женски пингивни се вклучени во проститусција

Верувале или не, во дивината, одредени женски пигвини (дури и кога се во врска) се во сексуални однос со друго мажи пингивини,тие тоа го прават за камења со кои тие ги градат своите гнезда. Спорд  д-р Фиона Хантер (зоолог) 

 

 

Секс за забава

Фасцинантен податок: Луѓето не се еднистевените суштестава кои имаат секс за забава

Луѓето не се едниствените кои имаат секс за забава. Делфините и шимпазната се забележани како имаат секс и кога се не се во циклусот на парење. Бонбо шипаназата се едниствените не човечки суштества кои се забележани како се  бакнуваат со јазик и имаат орален секс. Бомбо шиманзата исто така играат и ја доживуваат радоста како луѓето. 

 

 

 

 

 

 

 

Машко порно

Фасцинантен податок: Мажите гледајќи мажи во порно филмовите произведуваат повеќе сперма

Истражувањата покажаа дека мажите кои гледаат порно на двајца мажи и една жена произведуваат повеќе спрма од оние кои што гледаат само жени. Научниците тврдат дека гледањето на конкуренција придонесува мажите да ги зголемат своите капацитети.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бушавата гал

Фасцинантен податок: Терминот „Blow job“ доаѓа од Викторијанска добра

Во Викторијанската добра, сленг термин за простутука е „бушавата“. Во исто време „blow“бил сленг за ејакулација. „Blow job“исто така се користи за да се опише џет авион во Втората светска војна. 

 

 

 

Погледнете ги следниве статии

5 дена со вибратор од 23см во себе

61 годишна жена роди близнаци

10 интересни факти кои сигурно не ги знаете

loading...
Loading...