Федерер го откажа настапот во Париз

Роџер Федерер нема да ја брани титулата од Мастерс Серијата во Париз, како што се наведува, причината е мошне јасна, сериозни подготовки за завршниот турнир во Лондон.

„Тоа е вистинската одлука за мене. Ќе биде премногу доколку играм и во Париз“ изјави Роџер Федерер кој по УС Опен се пожали на голем замор и уште тогаш најави дека ќе пропушти дел од турнирите.

Пронајдете не на следниве мрежи: