Кои се ерогени зони на хороскопските знаци?

Loading...

Дали знаете кои се ерогени зони на хороскопските знаци? Дали би сакале да дознаете која е таа зона, токму на вашиот знак, но и на знакот на вашиот партнер? Тука ќе дознаете нешто повеќе на оваа тема, можеби ќе ви биде од корист.

-Овен лицето и главата, ова е еден од најпривлечните знаци во хороскопот.

-Бик брадавици и вратот, бикот ги обожува секс фантазиите со својот партнер.

 

-Близнаци раце и рамења.

-Рак граден кош и стомакот.

-Лав делот кај срцето.

-Девица задникот.

-Вага долниот дел од грбот.

Сега точно знаете како да го свртите вниманието на вашиот сакан-сакана.Сега ја знаете нивната  најслаба точка.

-Скорпија пенисот и вагината.

-Стрелец задникот и бутовите.

-Јарец колена.

-Водолија глуждот.

-Риби стапала.

loading...
Loading...