Албумот кој сите го очекуваа – “Takе the Crown” – Robbie Williams

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ви се случило ли некогаш да броите денови до излегувањето на новиот албум на вашиот омилен музичар? Датумот кој целиот свет го чека оваа година е 5ти ноември.

 

За 5ти ноември е закажано излегувањето на новиот албум на човекот кој има доволно богата кариера да може да се нарече крал на поп музиката. Robbie Williams веќе ги освојува светските топ-листи со хит-синглот “Candy”, а еве ви шанса на кратко да слушнете што друго можете да очекувате од наредниот албум на легендарниот Robbie.

Се надеваме дека ќе се појават уште песни од калибарот на “Feel”, “Angels”, “Rock DJ”, “Come Undone”, “She’s Madonna”, “Millenium”, “Let me entertain you”, “Radio”… Да продолжиме или јасна ви е поентата?

P.S. Купете го албумот. 

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Robbie Williams е лицето на Samsung Galaxy S3

 

 

 

 

Роби Вилијамс доби ќерка

 

 

 

 

 

 

Фото: Роби Вилијамс со топлес танчерка на сцена!

 

 

loading...
Loading...