Квалификациите започнуваат, Швајцарија прва пречка

Македонската ракометна репрезентација утре го игра првиот дуел од квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство.

Селекторот Звонко Шундовски нема да може да смета на Наумче Мојсовски кој е повреден и на Борко Ристовски кој е суспендиран.

Натпреварот се игра во „Борис Трајковски“ со почеток во 20 часот.

По натпреварот со Швајцарија, нашите репрезентативци во недела ќе играат со Португалија, за тој натпревар се враќа Борко Ристовски, но, сеуште е неизвесен настапот на Мојсовски и за тој дуел.

Пронајдете не на следниве мрежи: