BMW M3 купе Frozen Edition пристигнува во јануари

Loading...

Голем успех доживеа BMW со M3 Lime Rock Park верзијата и најви уште една специјална серија M3 купе, која ја карактеризира понудата Frozen со мат бои – црвена, бела и сина.

Ова е првиот случај BMW да нуди повеќе Frozen бои, а до сега имаа Frozen сребрена, црна и сива. BMW M3 купе Frozen верзија.

М3 купе Frozen верзијата го носи М3 Competition пакетот со додатоци, кој вклучува 19-инчни фелни, електронски амортизери со можност за подесување и контролна стабилност.

Kako nema većih modifikacija na pogonskom sklopu, 4.0-litarski V8 motor proizvodi istih 414 KS i 401 Nm obrtnog momenta kao i na regularnoj verziji, dok je u ponudi isključivo šestostepeni manuelni prenos.

Моторот ќе има зафатнина од 4.0 – литра со  V8 и произведува 414 КС и 401 Нм вртежен момент.

Полициско BMW М5 со 560 КС

Што се добива кога ќе споите BMW, Audi и Subaru?

loading...
Loading...