Одбојка: Домаќините во машка конкуренција максимално

Првата рунда од македонската обдојкарска лига во машка и женска конкуренција се одигра, максимален учинок на на домаќините во машка конкуренција.

Прва Лига Мажи резултати…

Струмица-Сушево 3-0

Вардар-Куманово 3-0

Синалко-Мавис 3-0

Шкендија-Лирија (одложен)

Борец Брако слободен

 

Прва Лига Жени резултати…

Форца Волеј-Работнички 3-0

Бамикор-Фершпед 3-1

Шкендија-Македонија 1-3

Борец Брако-Универзитет Гоце Делчев (одложен)

Извор/резултати: novamakedonija.com.mk

Пронајдете не на следниве мрежи: