Серена Вилијамс: Го заслужувам првото место

Американката Серена Вилијамс освои четири турнири оваа сезона, сепак, на годинешниот рејтинг таа ќе се најде на третата ВТА позиција веднаш зад Викторија Азаренка и Марија Шарапова.

„Секогаш сум велела доколку играм добро и ако правам се како што треба тогаш на моите противнички им е премногу тешко да ме победат, и понатаму стојам зад тоа“ вели Серена Вилијамс, моментално број 1 тенисерка во светот.

Пронајдете не на следниве мрежи: