ПМФЛ: Вардар „се проби“ во Маџари, Шкендија со пресврт до победа против Пелистер

Се одиграа натпреварите од Првата Македонска фудбалска лига во рамките на 12-тото коло, Вардар го доби дербито на дуелот со Работнички, а на дербито во Тетово Пелистерци ја прокоцкаа предноста уште на почетокот од мечот и му дозволија на тимот на Шкендија да слави со резултат 3-1.

Резултати и стрелци…

Брегалница-Дрита 3-0 (Стојанов 1-0 30’, Митров 2-0 54’, Наумов 3-0 84’)

читајте пулс24

Металург-Силекс 1-1 (Чурлинов 1-0 11’,— 1-1 77’)

Турново-Тетекс 0-0

Напредок-Ренова 2-0 (Балажи 1-0 51’, Вренковски 2-0 85’)

Работнички-Вардар 0-2 (Хименез 0-1 49’, Костовски 0-2 76’)

Шкендија-Пелистер 3-1 (Главески 0-1 8’, Положани 1-1 22’, Неџипи 2-1 42’, Ејупи 3-1 45’)

Пронајдете не на следниве мрежи: