Расправии во Ферари, го нападнаа Алонсо, тој возврати со критики за болидот

Нервозата поради губењето на водечката позиција на табелата во однос на возачите си го направи своето.

Нервоза поради тоа што Ферари ја изгуби водечката позиција на табелата за возачи, Фернандо Алонсо жестоко се расправаше со членовите на тимот во пресрет на големата награда на Индија која се возеше оваа недела.

„Ла Стампа“ тврди дека Алонсо сакал да објави порака на Твитер но во тоа го спречиле челници на тимот.

Се шпекулира дека Алонсо едноставно „збеснал“ кога ги слушнал критиките на техничкиот директор Пат Фрај, а Алонсо му возврати дека и тој сноси дел од одговорноста.

Пронајдете не на следниве мрежи: