Хулкенбург замена за Перез во Заубер

Се пополнуваат местата во Ф1 тимовите за новата сезона која претстои, сепак, има уште само три трки кои се на програмата за крајот на оваа сезона.

„Екипата во која јас доаѓам е премнонгу добра и силна, и секако компетативна. Овие сезони покажаа и докажаа дека пред тимот на Заубер е одлична иднина и се надевам дека ќе го следам сето тоа“ изјави Хулкенберг, новиот возач на тимот на Заубер.

Серхио Перез наредната сезона ќе вози за тимот на Мекларен, на местото на Луис Хамилтон кој ќе се префрли во тимот на Мерцедес.

Пронајдете не на следниве мрежи: