Квереј го „ЗБРИША“ Џоковиќ!!!

Американецот Сем Квереј одигра маестрална партија на мечот со Новак Џоковиќ во рамките од АТП Мастерсот во Париз совладувајќи го со резултат 1-2.

Првиот сет го доби Новак Џоковиќ со резултат 6-0 недозволувајќи му на противникот да добие ниту еден гем.

На почетокот од вториот сет Џоковиќ дојде до предност во гемови со резултат 2-0, но, тука веќе Квереј го навести целосниот пресврт на мечот на играчки а воедно и резултатски план, добивајќи го вториот сет со резултат 6-7.

Третиот а воедно и конечен сет на овој меч го доби Квереј со извонредна игра, резултатот гласеше 4-6, и конечни 1-2 во сетови.

Пронајдете не на следниве мрежи: