Татко носи фустан за да го подржи синот

Loading...

Германецот Нилс Пикерт одлучи да го подржи cвојот педгодишен син кој обожава да носи фустани.

Таткото реши да ја носи оваа облека  за која во поголем дел од културите се смета исклучиво за женска облека.     До сега семејството Пикерт немало проблеми за облеката, бидејќи живеат во мултикултурниот Берлин, меѓутоа пред одредено време се преселија во малото место на југот на Германија,каде секојдневно привлекуваат огромно внимаие. Петгодишниот син стравува да не настане предмен на исмеување,па затоа престана да носи фустани и халини во јавност, али таткото реши

целосно да го подржи, така да сега имаат свој посебен ден за „халини и фустани“ 

-Не сакав да му забранам на синот да носи фустани напортив го подржав така што и јас 

облеков фустан изјави овој не обичен татко за Германскиот феминистички магазин. 

Дур нивниот син сака фустани, нивната 15 месечна ќерка има омилени маици кои се за машки.

 

Најчудните закони поврзани со секс

Ја тужел жена му затоа што била грда

Кристијано Роналдо „фраер“ на млади години

loading...
Loading...