Ашковски „стрелаше“ за Партизан

Македонскиот фудбалски интернационалец, младиот Стефан Ашковски даде гол за тимот на Партизан на натпреварот со Борац Чачак во рамките на Купот на Србија, Партизан загуби на домашен терен со резултат 1-2.

Нашиот интернационалец стрелаше во 31-вата минута при соло-продор, влезе во казнениот простор од левата страна и со убав удар го погоди спротивниот дел од аголот на голот и стрелаше за својот тим.

21-годишниот Стефан Ашковски минатата сезона ги бранеше боите на Телеоптик, сезонава е во тимот на Партизан каде не добива многу шанса за настап, овој пат доби во купот на Србија, и ја искористи на најдобар можен начин, со погодок.

Пронајдете не на следниве мрежи: