Фото: Каролин Вознијаки одлична во Софија

Данската тенисерка одлично настапува на ВТА турнирот во Софија каде денес  ја победи Винчи во два сета, 2-0.

Првиот сет Вознијаки го доби со резултат 6-4, додека пак вториот и конечен го доби со високи 6-1.

Утре Вознијаки ќе се сретне со Даниела Хантухова.

 

Резултати ВТА Софија…

Вознијаки-Винчи 2-0

Кириленко-Пиронкова 2-0

Петрова-Зенг 2-0

Пронајдете не на следниве мрежи: