Фото – Доживеал нервен слом среде Загреб

Loading...

Помалку вознемирувачки и бизарен инцидент се случи вчера попладнето во Загреб. Имено, маж во средни години, полугол, удираше со ремен по автомобили паркирани низ една загребска улица. Со токата од ременот удираше по ватробранското стакло на автомобилите, притоа кршејќи ги. Полицијата брзо интервенирала и го привела босоногиот, полугол човек. Тој не давал никаков отпор при приведувањето и за среќа нема повредени.

 

Поврзани статии:

Хрватска компанија доби зделка 2,9 млн. евра од македонско министерство

10 милиони евра за главите на Дачиќ и Тадиќ

Внукот на Туѓман претепан во Нови Сад

 

loading...
Loading...