Џоковиќ испадна, Мареј и Ферер не дозволија изненадување

Организаторите на турнирот во Париз останаа без првиот носител на турнирот по откажувањето на Роџер Федерер кој го откажа својот настап уште пред почетокот на овој турнир. Новак Џоковиќ изгуби од Семи Квереј, Енди Мареј и Давид Ферер не дозволија изненадување.

АТП Мастерс Париз, резултати второ коло…

Симон-Ханеску 2-0

читајте пулс24

Андерсон-Газкет 2-1

Мареј-Метју 2-0

Монако-Димитров 2-0

Типсаревиќ-Сијслинг 2-0

Алмагро-Рамос 2-1

Ферер-Гранолерс 2-0

Дел Потро-Фала 2-0

Лодра-Иснер 2-0

Квереј-Џоковиќ 2-1

Пронајдете не на следниве мрежи: