Идната недела ќе биде познат списокот на играчи за дуелот со Словенија

Македонската национална репрезентација на 14-ти ноември ќе одигра пријателски натпревар со селекцијата на Словенија, според информациите, нашиот селектор Чедомир Јаневски составот за претстојниот дуел ќе го објави идната недела.

Состав на Словенија: Самир Хандановиќ, Јасмин Хандановиќ –голмани; Грегор Балажич, Мишо Бречко, Бојан Јокич, Дејан Келхар, Доминик Марох, Алеш Мејач, Андраж Струна, Марко Шулер –одбрана;Горан Цвијаниќ, Рок Елснер, Јосип Иличиќ, Кевин Кемпл, Андраж Кирм, Рене Крхин, Јасмин Куртич, Алеш Мермељ, Мирнес Шишич –среден ред; Роберт Берич, Златко Дедич, Тим Мамаеж, Нејц Печниќ –напад.

Селектор на словенската репрезентација – Славиша Стојановиќ.

Извор: „НоваМакедонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: