АТП Париз: Јанович го „шокираше“ Мареј!!!

Пољакот Јержи Јанович го победи Енди Мареј на АТП Париз и со тоа направи големо изненадување на овој турнир по вчерашното на Квереј и неговата победа над Џоковиќ.

Јанович го доби дуелот со фаворитот Мареј со резултат 1-2 во сетови.

Првиот сет му припадна на Мареј со резултат 7-5, вториот сет го доби Јанович со резултат 6-7, додека пак третиот и конечен го доби со импресивен резултат од 2-6 над големиот фаворит.

Пронајдете не на следниве мрежи: