Фото/Видео: На денешен ден почна и никогаш не запре…

Loading...

На денешен ден Кристиано Роналдо или популарниот „КР7“ го постигна првиот гол за екипата на Манчестер Јунајтед, на денешен ден започна голеадата на големиот фудбалски АС, а голеадата трае и не запира.

Портсмут, тимот кој беше првата „жртва“ на португалецот, од слободен удар го изненади голманот на Портсмут кој сигурно очекуваше нафрлување или центаршут онаму каде што е најопасно, но, наместо тоа, Роналдо во „свој стил“ го изненади и надигра голманот на Портсмут.

loading...
Loading...