Фото: Давид Бабунски на дуелот со Еспањол

Нашиот интернационалец беше во стартната постава на младиот тим на Барселона во дуелот со Еспањол на домашен терен каде Барселона победи со 1-0.

Младиот Давид Бабунски одигра 83 минут, а беше заменет со Жоел.

Стрелец на единствениот гол на мечот беше Ебвеле во 79-тата минута.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: