Автомобил излета во река, четворица мртви

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа, која се случи во четвртокот вечерта во близина на Босанска Крупа, откако автомобил излетал во реката Уна, јави агенцијата ОНАСА.

Автомобил од марката „мерцедес“ излетал од патот во реката Уна, а четири од пет лица колку што се наоѓале во возилото, се удавиле.

Петтиот патник под многу среќни околности излетал од возилото и успеал да се задржи на гранките, кои биле покрај реката.
Истрагата за причините за несреќата се во тек.

Макфакс

Погледнете ги следниве статии

Железничка несреќа во Словенија, досега 18 повредени лица

Петмина руски туристи загинаа во сообраќајна несреќа во Грција

Необична сообраќајна несреќа во Аеродром – фото

Пронајдете не на следниве мрежи: