Црна Гора ја изненади Германија

Loading...

Ракометната репрезентација на Црна Гора славеше на гостувањето кај Германија во рамките на квалификациите за Европско првенство во 2014-тата година.

Првиот круг од квалификациите за Европското првенство во 2014-тата година ги доби првите натпревари. Франција, Шпанија и Шведска според очекувањето стигнаа до победа, додека за изненадувањето се погрижи селекцијата на Црна Гора.

Група 1…

Шпанија-Португалија 34-20 (16-9)

Група 2…

Германија-Црна Гора 37-31 (11-17)

Група 5 …

Шведска-Украина 27-23 (14-11)

loading...
Loading...