Во Париз испаднаа Мареј и Дел Потро

Нема крај на изненадувањата во Париз на тамошниот АТП Мастерс каде испаднуваат сите фаворити еден по еден, последниот е Хуан Мартин Дел Потро.

Нема крај на изненадувањата на Мастерсот во Париз, од турнирот испаднаа веќе Енди Мареј и Хуан Мартин Дел Потро, додека пак Џо Вилфред Цонга и Јанко Типсаревиќ ја комплетираа бројката од осум теинсери кои ќе настапат на завршницата во Лондон, на тамошниот АТП.

На турнирот веќе испадна и Дел Потро кој во два сета со резултати 6-4 односно 6-3 беше поразен од Макл Лодра.

Пронајдете не на следниве мрежи: