Сергеј Бубка падна од трети спрат

Украинскиот тенисер Сергеј Бубка, син на истоимениот легендарен атлетичар, е повреден денес откако падна од трет спрат од хотелската соба во Париз.

Според пишувањата на француските медиуми, 25-годишниот Бубка бил заклучен во купатило, од таму сакал да преку прозор отиде во собата во која бил неговиот пријател.

Тој е пренесен во болница а повредите според информациите не се опасни по неговиот живот.

Фото: Eurosport

Пронајдете не на следниве мрежи: