Забава од женските соништа

 

Понекогаш некои од жените ги возбудува помислата на мажи во униформа, или мажи кои се претставени во некаква улога која има значење, како што се пожарникар или херој…

 

Сепак мора да постојат и такви кои ќе не изненадат, но не во позитивна смисла…

 

Токму затоа составивме список од неколку костими и униформи за мажи на кои сме сигурни дека ниту една жена нема да оддолее, но и два вида кои жените секогаш ќе ги избегнуваат…

 

Magic Mike

Па добро тоа не мора да биде токму Channing Tatum, но било кој негов колега од филмот би бил доволен зарем не? Згоден фраер во тесни панталончиња.Мммм…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Superhero

Барем на еден ден можеме да фантазираме за суперхерој кој е исто така и суперзгоден и ве посакува токму вас. Овие костими секогаш ќе бидат секси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Принц од бајките

Со оглед на тоа дека принцовите Хари и Вилијам се зафатени, ни остануваат само оние имагинарни принцеви. Па добро, тој лаже дека е принц, ние лажеме дека му веруваме, совршено зарем не?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ватерполисти

Тие се внимателни, истренирани и носат само гаќички. Океј, можеме да преминеме и преку капата со оглед на останатите факти. Надвор веќе заладува, но сигурни сме дека и покрај оваа глетка вас ви е веќе топло.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секси детектив

 

Кога мислиме на секси детектив, несомнено мислиме на Robert Downey Jr. во Sherlock Holmes. Дали постојат некои кои мислеа дека тука ќе го видат Poirot? Се надеваме не ве разочаравме. Sherlock има мистерија, а вие треба да му помогнете да ја реши.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Униформа (полициска)

Било каква униформа, без разлика дали е полицајска или пожарникарска ќе заврши работа. Оваа е најчестата игра на улоги во спалната соба, бидејќи жените секогаш ќе ги возбудува помислата на униформирани мажи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секси бубалица

Можеби во реалноста не изгледаат така, но сепак момците со големи и општи познавања и секси поглед под очилата секогаш ќе ве интригира. Секси пуловер, диоптриски очила, срамежливост и интелегенција се дефинитивно добитна комбинација.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Што никогаш не сакаат да видат жените:

 

Момци облечени како жени

Можеме да се согласиме дека Robert Downey Jr изгледа добро и како жена. Но оние ефтини трикови остануваат да бидат само тоа, ефтини трикови. Влакнести нозе во комбинација на мини здолниште не е воопшто убаво за гледање.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фудбалерка и бркови

Овде се работи исто така за излитена идеја која воопшто не е интересна ниту смешна. Креативноста и фантазијата се она што се цени кај мажите. Затоа мажи, потрудете се повеќе… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

10 интересни факти кои сигурно не ги знаете

 

 

 

Кои се најпознатите крадци низ историјата

 

 

 

Кога мажите би го уредувале 'Cosmopolitan'