Идеални градови за живеење според хороскопскиот знак

Loading...

Дали некогаш сте се запрашале, дали живеете на вистинското место во светот, каде што би биле најсреќни, најздрави, најбогати и каде што би можеле да се исполните себеси?

Постои теорија што вели дека ако го изберете правилното место на живеење, каде што енергијата од вашиот хоорскопски знак би ви ги воздигнала вашите очекувања и би ви го подобрила вашиот живот.

Во суштина, кога станува збор за вистинскиот избор на живеење, град или држава, може да има голема разлика кога станува збор за вашата среќа. Ќе знаете дека живеете на вистинското место, кога сите негативни работи би биле минимални за разлика од позитивните.
Теоријата за местото на живеење вели дека ако вашето место на раѓање има нешто заедничко со вашиот хороскопски знак, тогаш постои подобра шанса работите во тој град да бидат по ваше. Вашиот живот би одел како подмачкан и среќата не би се двоела од вас и од вашите постигнувања.

 

 

Овен
Бирмингем, Фиренца, Неапол, Утрехт, Грузија, Краков.

Бик
Палермо, Даблин, Луцерн, Северно од градот Хестингс.

Близнаци
Сан Франциско, Лондон, Мелбурн, Нирнберг, Триполи.

Рак
Манчестер, ЊуЈорк, Стоклом, Токио, Амстердам, Милано.

Лав
Бристол, Бомбај, Чикаго, Мадрид, Филаделфија, Лос Анџелес.

Девица
Атина,Париз, Бостон, Коринт.

Терезија
Франкфурт, Копехаген, Виена, Јоханезбург, Лисабон.

Скорпија
Сисинати, Ливерпул, Њукасал, Вашингтон, Балтимор, Њу Орлеанс.

Стрелец
Торонто, Будимпешта, Штудгард, Неапол.

Јарец
Брисел, Мексико, Оксворд, Делхи, Бранденбург, Гент, Порт Саид.

Водолија
Хамбург, Хелсинки, Москва, Бремен, Салцбург.

Риби
Варшава, Ерусалим, Севиља, Александрија.

 

Поврзани статии:

Идеална секс поза според хороскопскиот знак

Хороскоп: Ослабете со помош на вашиот знак

Роденденски подарок според хороскопскиот знак

loading...
Loading...