„Полското Чудо Јанович“ во полу-финале!!!

Неверојатната победничка серија на полскиот тенисер Јержи Јанович на АТП Мастерс турнирот во Париз трае и понатаму.

Јанович, 69 играч на светот, влезе на турнирот преку квалификации, а тогаш тргна по патот по кој сеуште „ГАЗИ“. Негови „жртви“ беа Колшреибер, Чилич, Енди Мареј, а вчера веќе и Типсаревиќ.

Резултати АТП Париз, четвртфинале…

Симон-Бердих 2-0

Јанович-Типсаревич 1-1 (предадена при 4-1 во третиот сет)

Цонга-Ферер 0-2

Квереј-Лодра 0-2

Пронајдете не на следниве мрежи: