Како хороскопските знаци го поминуваат викендот

Loading...

Овен: Тој е секогаш расположен за акција.Овените сакаат да планираат, така да доколку сакате авантура слободно можете да се обратите кај некој овен од опкружувањето бидејќи секогаш има некој ас во ракавот и некој интересен план.
Бик: Викедн во шопинг и природа највеќе ќе го израдува Бикот.Овој знак сака да ужива во убаво јадење одмор и опуштање.Сепак имајте на ум дека Биковите сакаат поспоро темпо, така да нема да прифатат некоја луда акција, како што се скокање од банѓи или планинарење.
Близнаци: Совршен викенд за Близнаците вклучува многу различни места.Овој знак сака да биде постојано во движење и попат да запознае интересни особи.Затоа ќе го видите во сабота на некој спортски настан, потоа на пица со родителите и пријателите а вечерта обавезно во некој клуб.
Рак: На Ракот да му биде пријатно он мора да се чуствува безбедно и удобно.Посетата на некои културни настана или музеј ќе ги направи среќни, а и викенд со пријателите или семеството исто така нема да биде промашај.Секако на некое мирно место. 

Лав:Лавот обожава луксуз, па затоа и за викендот ќе организира некое патување во луксузен спа центар за да се опушти од напорната работна недела. Секако тоа мора да биде најскапото можно место, бидејќи лавот не прифаќа ништо помалку луксузно место.
Девица: Девиците генерално имаат пролем со опуштањето, затоа ќе им биде потребна цела сабота за да сватат дека е викенд.Тогаш задолжително ќе се организира идење во кино или собирање со друштво.
Вага: Вагите и опушта споро пешачење во сабота предпладне, без никаква посебна цел. Можеби кафе или шопинг со пријателите, бидејќи не се некои парти манијаци,а остатокот од викендот ќе го поминат со книга или вино.
Шкорпија: Шкорпијата се чуствува најудобно во опкружување во кое има доза на мистерија, Приватноста и емоционалната врска се исто така од пресудно значење за нив, па идеален викед за нив представува лежење во кревет со саканата-от .
Стрелец: Стрелец обожава спорт, па секој слободен момент ќе го помине надвор, на часови за тенис или пак во теретана.Сауната исто така ќе му пружи потполно опуштање..
Јарец: Ако викендот нема цел Јарците неможат да се опуштат.Најчесто и за викендите сакаат да направат нешто корисно, како што е средување на собата или посетување на часови по странски јазик.Тие не сакаат да губат време.
Водолија: Водолијата е друштвена, па се што прави прави во група.Обожава во сабота навечер да организира некоја друштвена игра која најверојатно ќе заврши уз пиво и добра забава, а може да очекувате на пола од вечерта да сакаат да идат во некој клуб.
Риба: Овој знак сака да побегне од реалниот свет, така да ништо не ги прави посреќни како викенд кој им дозволува да ги остават сите секојднвни рутини зад себе.Долги прошетки, мир и тишина најубаво ќе ги опушти.
Поврзани вести: 
5-те најголеми мани на хороскопските знаци
Дали знаете кои хороскопски знаци најмногу провоцираат?
Кои се ерогени зони на хороскопските знаци?
 

loading...
Loading...