Падна и Симон, Јанович во финале!!!

Продолжува „шоуто“ на полскиот тенисер Јиржи Јанович, овој пат негова „жртва“ беше Жилс Симон кој беше поразен во два сета, во финалето Јанович ќе се сретне со Ферер кој го победи Лодра во полу-финалето.

Јанович натпреварот со Симон го доби во два сета, првиот со резултат 4-6, додека пак вториот а воедно и решавачки го доби со резултат 5-7.

На другиот полуфинален-дуел Давид Ферер победи на дуелот со Лодра исто така во два сета, првиот го доби со резултат 7-5, додека пак решавачкиот втор сет го доби со резултат 6-3.

Пронајдете не на следниве мрежи: