„Лесна“ група за Федерер, Џоковиќ и Мареј во „групата на смртта“

Одржана е ждребката за АТП завршницата во Лондон, осумината најдобри тенисери оваа година се поделени во две групи, односно во група „А“ и група „Б“, потешката и понеизвесната е секако група „А“.

Група „А“…

Новак Џоковиќ

Енди Мареј

Томаш Бердих

Џо-Вилфред Цонга

Група „Б“…

Роџер Федерер

Давид Ферер

Хуан Мартин Дел Потро

Јанко Типсаревиќ

Пронајдете не на следниве мрежи: