ПМФЛ: Турново ја порази Шкендија на гостински терен, Металург славеше во Битола

Екипата на Хоризонт Турново извлече голема победа сред Тетово совладувајќи ја екипата на Шкендија со 1-2 на нејзин терен, од другите натпревари, Металург победи на гостувањето кај Пелистер минимално со 0-1, додека пак Вардар го доби дуелот со Напредок исто така со минимален резултат од 1-0.

Резултати/Стрелци…

Дрита-Работнички 1-0 (Шаќири 1-0 82’)

Силекс-Брегалница 2-1 (Заревски 1-0 3’, Наумов 1-1 60’, — 85 2-1’)

Вардар-Напредок 1-0 (Стјепановиќ 1-0 22’)

Пелистер-Металург 0-1 (Стевановиќ 0-1 74’)

Шкендија-Турново 1-2 (Блажевски 0-1 35’, Емини 1-1 60’, Илиев 1-2 90’)

Ренова-Тетекс 1-0 (Пандев 1-0 73’)

Пронајдете не на следниве мрежи: