Loreen – По Euphoria, време е за новиот сингл Heal

Loading...

Lorine Zeinb Nora Talhoui е родена на 16 Октомври во 1983 година. Позната по своето сценско име Loreen, таа е Шведска поп пеачка и музички продуцент.

Во 2012 учествуваше и ја претставуваше својата земја на изборот за песна на Евровизија, во Баку, Азербејџан, притоа победувајќи со нејзиниот огромен хит Euphoria, освојувајќи цели 372 недостижни поени.

Неодамна го издаде својот нов албум насловен Heal 2012.

Во прилог слушнете ја водечката композиција на овој албум.

Погледнете ги следниве статии

 Дали ве интересира кои се најгледаните видеа на youtube?

 

 

 

 Најновиот сингл на The Rolling Stones – Doom And Gloom

 

 

 

 

 

 

 Roxette – Listen to Your Heart (1988)

 

 

loading...
Loading...