Сафарова ја декласираше Јанковиќ, Чешка ја одбрани титулата

Чешката ФЕД куп репрезентација ја одбрани титулата по победата во финалето над селекцијата на Србија.

Резултати…

Сафарова-Ивановиќ 2-0

Квитова-Јанковиќ 2-0

Квитова-Ивановиќ 0-2

Сафарова-Јанковиќ 2-0

Пронајдете не на следниве мрежи: