Кои се фобиите на славните во Холивуд

Loading...

Можеби на некои им изгледа чудно, но ете и славните имале некакви фобии. И тоа навистина некои од нив се многу чудни. Прочитајте од што се плаши прекрасната Кајли Миног и Роберт Патинсон…

 

1. Роберт Патинсон
Глумецот неодамна изјави дека има фобија од кловнови.При неговата прва посета на циркус, уште како мало дете тој бил сведок на една несреќа во која на сцената починал кловн, и токму овој настан го предизвикал стравот од циркус и кловнови кај Патинсон.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Кајли Миног

Мора да е страшен хаос во спалната на убавата пејачка Кајли Миног.Таа во едно интервју открила дека ја застрашуваат закачалките и тоа токму поради звукот кој тие го предизвикуваат кога се закачуваат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Орландо Блум

 

Верувале или не,она што го плаши Орландо е ништо друго туку свињите!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Кристина Ричи

Актерката за која многумина сметаат дека не се плаши од ништо, има фобија од домашните цвеќиња и ноќните глодари.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Никол Кидман

“Кога ќе ги погледнам,почнуваат да ми се потат дланките“ изјавила славната актерка мислејќи на пеперутките.

6. Дерил Хана
Славната ектерка Дерил Хана се плаши од пространи и отворени простории.

7. Опра Винфри
Опра наводно има фобија од мастиките за џвакање.

8. Шарлот Меарс
Моделката Шарлот Меарс изјавила дека нејзина најголема фобија се балоните.“ Не го сакам одењето на забави токму поради луѓето кои носат балони и стравот од балоните кога ќе пукнат“

9. Џејми Оливер
Негова најгома фобија е нечистотијата.Тој е опседнат со чистотата и во просторијата каде готви секогаш има многу сретства за чистење.

10.Вуди Ален
Кога станува збор за фобиите Вуди Ален не се ограничува себе си на само една.Тој се плаши од инсекти,кучиња,мали простории,височини,гужва…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Најобразованите во Холивуд

 

 

 

 

Најскапите свршенички прстени во Холивуд

 

 

 

 

Најдобрите силикони во Холивуд!

 

loading...
Loading...