Предизвик – секс на дожд

Loading...

Кога е екстремно топло едвај чекате да заврне дожд и да ја пробудите вашата фантазија. Нашиот предлог е секс на дожд. Ви звучи како предизвик?!

Не мора да бидете на море за да го почувствувате уживањето во влажните тела кои се припиени едно до друго. Капките дожд кои паѓаат по вашето тело ќе ги засилат сетилата во текот на сексот, особено за време на оргазмот.

Иако многу луѓе се плашат кога ќе слушнат звук на грмотевица, но некои тоа го доживуваат како афродизијак, покажуваат најновите истражувања.

Компанијата којашто ги произведува кондомите Тројан, спроведе истражување за сексуалните навики на Американците и добила изненадувачки резултати. Седум од десет Американци најчесто имаат секс токму додека има некоја временска непогода. Од илјада испитаници, дури 83 % го оценила дождот како најдобар временски услов за секусуални односи.

На листата на „популарни“ временски непогоди се наоѓаат и грмотевиците, олујата и торнадото. Исто така, четири од десет Американци тврдат дека сексот на отворено за време на буда им било едно од најубавите искуства во животот.

 

Поврзани статии:

Кои пијалоци делуваат како афродизијак

Како да препознаете лажен оргазам?

8 нешта за пожежок секс

loading...
Loading...