Видео: Картикејан: Беше застрашувачки…

Нараин Картикејан и Нико Розберг се сложија дека имале среќа во сударот за големата награда на Обединетите Арапски Емирати кога германецот едноставно „прелета“ преку болидот на својот колега.

„Неговиот болид беше точно над мојот. Беше прилично застрашувачки и премногу близу. Можев да видам се околу неговиот болид, секој детал под болидот додека тој леташе преку мене“ вели Картикејан за „Аутоспорт“.

Пронајдете не на следниве мрежи: