Џоковиќ прв на официјалната АТП листа

Новак Џоковиќ и официјално од денес се врати на првото место на АТП листата и на таа позиција ќе остане до крајот на оваа година, исто како што беше случајот во 2011-тата година.

Швајцарецот Роџер Федерер падна на второто место, а зад него на третото место остана Енди Мареј.

Големата „тројка“ ја сочинуваат…

1.       Новак Џоковиќ (11.420)

2.       Роџер Федерер (9.465)

3.       Енди Мареј (7.600)

Пронајдете не на следниве мрежи: