Kaде e мостот од песната Under the Bridge на Red Hot Chilli Peppers

Loading...

Дваесет години по објавувањето е откриена точната локација на мостот од „Under The Bridge“ на Ред Хот Чили Пеперс. Мостот се наоѓа во паркот Мекартур во Лос Анџелес, а таму е сниман и спотот во режија на Гус ван Сант. „Мистеријата“ ја решил Марк Хаскел Смит од порталот Vulture.com. 

 

„Under The Bridge“ е објавена во 1992 и на албумот „Blood Sugar Sex Magik“ и е првиот голем хит на бендот со кој стануваат планетарно познати. Синглот доживува и платинесто издание. Во песната фронтменот на бендот Ентони Кидис се пресметува со својата зависност од дрога и сеќавањата од конзумирањето на кокаин во долниот дел на Лос Анџелес, под мостот каде се собирале гангстерите.

 

 

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Eлизабет Тејлор-најбогатата почината личност

 

 

Браќа чекале шест години за да потврдат лото добивката од пет милиони долари

 

 

Запознајте го човекот-волк

 

loading...
Loading...