6 секси идеи за состанок што морате да ги пробате

Loading...

Некои идеи за состаноци може да ве направат секси а со тоа и се задолжителни да се обидете да ги направите. Ако сте подолго време заедно со вашиот партнер или би сакале на интересен начин да го заведете новиот, ви предлагаме 6 секси идеи за состанок што ќе ве инспирираат и ќе ве направат секси во спалната.ДЕГУСТАЦИЈА НА ВИНО
Наместо да дегустирате во ресторани и да трошите пари, поканете го партнерот во вашиот дом и од околу прашајте го кои му се омилените вина. Може малку и да глумите додека го дегустирате виното со тоа дека знаете од која година, која сорта, бидете едуцирани. Доколку вино не е вашиот омилен пијалoк, можете да го замените со шампањ и направете ја вечерта интересна и неодолива.
ИГРАЈТЕ ПОКЕР НА СОБЛЕКУВАЊЕ
Дефинитивно покерот може да биде интересен и креативен начин да ја поминете вечерта со вашиот партнер. Едноставно е, секој пат кога некој од вас ќе изгуби рунда треба да соблече еден дел од облеката. Возбудата ќе ја придвижи вашата крв за подоцна. За додатна возбуда и вечер што и двајцата никогаш нема да ја заборавите, пробајте комбинација на #Durex #Invisible кондомите без латекс и лубрикантот #PerfectGlide збогатено со камшик, излезете надвор од досадниот круг на водење љубов и предигра.
УЖИВАЈТЕ ВО ПОЛНА КАДА СО КУПКА
Ништо не ја зголемува романсата повеќе од сензуална полна када со купка и вашиот партнер. Подгответе ја кадата со миризливи свеќи, меки крпи и тивка музика и сензуална купка. За екстра задоволство користете лубрикант #Play 2 in 1 #AloeVera и водоотпорен вибратор на #Durex #PureFantasy.
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ХОТЕЛСКА СОБА
Додајте малку мистерија на крајот од вашето излегување со резервирање на хотелска соба надвор од градот кај што живеете. Да го однесете партнерот на ноќ исполнета со страсти е одличен начин да додадете малку возбуда и интрига во вашата врска. Запознајте се повторно опкружени со многу реквизити, лисици, јажиња, врзувајте го и возбудувајте го. Потребно е да ја трансформирајте собата во вашето љубовно гнездо.
ПУШТЕТЕ “РАЧЕ“ ВО КИНО
Киното е идеално за бакнување, особено во задните љубовни седишта. Одберете филм за кој и двајцата имате малку интерес, најдете го најдоброто место за седење во задниот дел од кино салата и уживајте, но по малку и пуштете “раче“ да се возбуди комплетно а потоа…
ИСКУСЕТЕ НОВА КУЈНА
Споделување ново искуство со вашиот партнер е супер начин да останете поврзани додека додавате малку романса во вашата вечера. Најдете ресторан кој служи храна во која и двајцата би уживале за првпат. Каков и да е вашиот избор на кујна, вечерта ќе ви биде посебна и ќе имате многу за разговарање. Чувството на нови вкусови ќе ви даде дополнителна возбуда за средбата а воедно ќе претставува уникатно и незаборавно искуство за двајцата.ДЕГУСТАЦИЈА НА ВИНО
Наместо да дегустирате во ресторани и да трошите пари, поканете го партнерот во вашиот дом и од о

loading...
Loading...