Федерер го совлада Типсаревиќ

Роџер Федерер во два сета го совлада Јанко Типсаревиќ на АТП светската финална турнеа во Лондон.

Во првото коло од групата „Б“, швајцарецот Роџер Федерер го победи србинот Јанко Типсаревиќ во два сета.

Првиот сет Федерер го доби со резултат 6-3, додека пак вториот а воедно и решавачки го доби со резултат 6-1.

На другите натпревари, Џоковиќ го доби мечот со Цонга, додека пак Енди Мареј беше поуспешен од Бердих.

Пронајдете не на следниве мрежи: