Феликс Баумгартнер осуден поради нанесување телесни повреди на грчки камионџија

Loading...

Три недели по скокот од стратосверата со кој стекна слава во целиот свет, Феликс е осуден за нанесување на телесни повреди.

Тој е осуден со парична казна од 1.500 евра и не присуствувал на судењето. Тој со тупаница удрил во лице еден камионџија од Грција. Гркот се здобил со телесни повреда на пределот на главата.

Феликс се вмешал во расправијата помеѓу Гркот и германски возач, при што застал на страната на возачот на патничкото возило.

Пресудата била исправна поради тоа што не станувало збор за самоодбрана.

Видео-комедија: Топката на Рамос го погодила Феликс Баумгартнер

Скокот на Феликс Баумгартнер од работ на вселената одложен за вторник

Топ 10 одговори на бројните прашања за БЕСТРАШНИОТ ФЕЛИКС

 

 

loading...
Loading...